Strefa turysty – Białystok

Zespół pałacowo – parkowy Branickich w Białymstoku – to najpiękniejszy zabytek Białegostoku. Otaczają go barokowe ogrody , które są jednymi z najpiękniejszych w Polsce.  Aktualnie jest siedzibą Uniwersytetu Medycznego. W bramie pałacowej znajduje się najstarszy działający mechanizm zegarowy w Polsce.

Rynek Kościuszki – to reprezentacyjna promenada w centrum Białegostoku. To serce miasta, bijące żywym rytmem pełne zabytków, knajpek i restauracji. Powstał za sprawą hetmana
Jana Klemensa Branickiego, który przebudował rynek po pożarze miasta w 1753 roku.

Muzeum Pamięci Sybiru- otwarte w 2021 roku muzeum to nowoczesna placówka poświęcona ludziom, którzy od końca XVI aż do połowy XX wieku byli niewoleni i zsyłani w głąb Rosji, a później Związku Sowieckiego, jak też tym, którzy podążali tam dobrowolnie.

Szlak Białostockich Murali- Białystok już od kilku lat znany jest z wielkoformatowych dzieł, które powstają na budynkach i ścianach przestrzeni miejskiej. Najbardziej rozpoznawalna „Dziewczynka z konewką” jest słynna na całym świecie. Aktualnie w całym mieście jest już blisko 40 murali i ciągle przybywają nowe.
Tu znajdziesz mapkę. (link z mapą)